اخبار صنعت چاپ و جدیدترین رویداد ها

مدیرکل سابق بانک مرکزی: حذف ۴ صفر هزینه چاپ اسکناس را کم می‌کند/ تورم بالا نخواهیم داشت

مدیرکل سابق اداره آمارهای اقتصادی بانک مرکزی با تأکید براینکه حذف ۴ صفر از پول ملی نه تنها باعث افزایش هزینه چاپ اسکناس نمی شود بلکه این هزینه را کاهش میدهد، گفت: این طرح تورم فزاینده نخواهد داشت.علیرضا مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگاران ، درباره اثرات حذف 4 صفر از پول ملی اظهار داشت:  اگر مفروضات طرح و نحوه اجرای آن بر اساس مطالعات انجام شده در بانک مرکزی باشد اثرات تورمی و هزینه های مختلف طرح اصلاح پول ملی و حذف صفرها مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مهمترین اثر حذف صفر از پول ملی به حمل پول و نقل و انتقال وجوه در دستگاه‌های کارت‌خوان و خودپرداز دیده می‌شود، گفت: بسیاری از مردم در عملیات کارت به کارت و خرید فروشگاهی به دلیل اشتباه در لحاظ صفرها دچار خطا شده و پول را بیشتر یا کمتر پرداخت کرده‌اند ولی با حذف صفر این اشتباهات رایج کاهش خواهد یافت. 

مدیرکل سابق اداره آمار اقتصادی بانک مرکزی به اثرات تورمی حذف صفرها از پول ملی نیز اشاره کرد و گفت: این طرح تورم فزاینده نخواهد داشت بلکه شاید در مقطعی کوتاه انتظارات تورمی داشته باشد.

وی گفت: تورم وقتی یک بار افزایش قیمت رخ دهد به صورت چشمیگر افزایش نخواهد یافت. ولی اگر رشد پی در پی در قیمت‌ها داشته باشیم، به دنبال آن تورم بالا نیز خودنمایی می‌کند.

این کارشناس اقتصادی با تأکید براینکه در حذف صفر از پول ملی افزایش قیمت در یک مقطع رخ خواهد داد، گفت: به عنوان مثال قیمت کالایی که هم اکنون 12 هزار و 700 تومان است با حذف صفر احتمالا در 13 هزار تومان رند خواهد شد. در این مرحله قیمت برخی از کالاها به دلیل رند شدن افزایش خواهد داشت ولی این افزایش در مراحل دیگر تکرار نخواهد شد.

مقتدایی شروط اجرای حذف 4 صفر از پول ملی را بسیار مهم دانست و گفت: معمولاً اجرایی شدن این سیاست دو الی سه سال زمان می‌برد که مهمترین آن به جمع آوری پولهای قدیمی و چاپ اسکناس جدید مربوط می‌شود.

وی درباره هزینه‌بر بودن چاپ اسکناس جدید با طرح این پرسش که مگر الان اسکناس در کشور چاپ نمی‌شود اینطور توضیح داد که با حذف 4 صفر تولید اسکناس به یک دهم کاهش می‌یابد و اتفاقا هزینه‌های چاپ اسکناس کاهش چشمگیری هم خواهد داشت.

این مقام سابق بانک مرکزی گفت: الان 5 میلیون تومان برابر با 50 میلیون ریال است که به 500 اسکناس نیاز دارد ولی اگر 4 صفر حذف شود برای 5 میلیون تومان 50 اسکناس استفاده می‌شود.
این خبر به طور رسمی دولت مردان در حال بررسی هستند.

تحول کسب کار در سال جدید با خرید دستگاه چاپ کارت pvc :

دستگاه چاپ کارت پی وی سی یا PVC چطور می‌تواند باعث تحول کسب و کار شما شود؟ در سالی که گذشت، کسب و کارها با چالش‌های مختلفی روبرو شده و احتمالاً مجموعه شما هم از این قائده مستثنی نیست.

اکثر چالش‌هایی پیش روی کسب و کارها مربوط به کاهش بازدهی و صرف زمان و هزینه‌های زائد است؛ اما امروزه کشورهای پیشرفته با پیاده سازی سیستم‌های جدید و راهکارهای عملی مثل استفاده از پرینتر کارت، این مشکل را حل کرده‌اند پس چرا ما هنوز کسب و کارمان را با روش‌های سنتی مدیریت می‌کنیم؟ در این مطلب می‌خواهیم ببینیم که چطور خرید دستگاه چاپ کارت PVC باعث افزایش بازدهی و کاهش هزینه‌های اضافی کسب و کارها می‌شود.

دستگاه پرینتر چاپ کارت PVC جهت انجام عملیات پرینت روی کارت‌های پی وی سی مانند کارت عابر بانک و ATM و کارت شناسایی و دانشجویی.
یکی از کاربردهای این دستگاه صدور آنی کارت در بانک‌ها برای مشتریان است. علاوه بر این کارت شناسایی مانند کارت‌های خبرنگاری یا دانشجویی نیز توسط همین تجهیزات قابل صدور می‌باشد.

پرینتر کارت: مهره اصلی سیستم‌های شناسایی و کنترل دسترسی

پرینتر کارت ابزاری مهم و کارآمد برای استفاده در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد است. شاید برایتان پیش آمده باشد که هنگام بازدید از اماکن عمومی مثل موزه‌های خارج از کشور، به هنگام ورود برایتان کارتی صادر کنند تا مثل یک بج با خود حمل کنید.

این بج‌ها به مدیریت تک تک بازدیدکنندگان و تأمین امنیت مجموعه کمک شایانی می‌کنند. گاهی بج ها یا کارت‌های شناسایی از نوع RFID هستند و از این طریق در مناطق امنیتی خاص جهت ردیابی بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک پرینتر کارت با کیفیت می‌تواند انواع کارت ساده یا هوشمند را با صرف کمترین زمان و در همان لحظه چاپ کند.

چاپ کارت شناسایی فوری :

اطلاعات پرسنل یا بازدیدکننده را نمایش دهد با استفاده از دستگاه چاپ کارت پی وی سی کار آسانی است و با صرف کمترین زمان و با بهترین کیفیت قابل انجام است.

پرینتر کارت‌های کارت شناسایی کاربرد دیگری نیز دارند و آن چاپ کارت پرسنلی برای پرسنل مجموعه هاست. کارت شناسایی فروشنده‌های فروشگاه‌ها، یک مثال ساده و ملموس از کاربرد پرینتر کارت‌ها برای چاپ کارت پرسنلی است.

نگاهی به کشورهای توسعه یافته :

در کشورهای پیشرفته، فروشندگان یا افرادی که پشت کانتر هستند حتماً کارت شناسایی خود را با استفاده از لوازم جانبی مخصوص مثل جاکارتی، کارت هولدر یا گیره و آویز گردنی به خود متصل می‌کنند تا از این طریق اعتماد مشتریان را بیشتر جلب کنند. تحقیقی که اخیراً در آمریکا انجام شده است نشان می‌دهد ۹۶% افراد ترجیح می‌دهند با شخصی معامله کنند یا قرارداد ببندند که نام او را را می‌دانند و ۷۰% افراد از فروشندگانی خرید می‌کنند که خودشان را به واسطه نامشان معرفی کرده‌اند.

مزیت کارت شناسایی :

کارت شناسایی‌ای که طراحی اختصاصی سازمان شما را دارد می‌تواند بخشی از یونیفرم پرسنل باشد و علاوه بر آن با نمایش هویت شخص، باعث ایجاد یک ارتباط شخصی و صمیمانه بین مشتری و فروشنده شوند. شرکت چاپ و تلبلیغات داتکو، علاوه بر فروش انواع پرینتر کارت پی وی سی، به صورت تخصصی روی طراحی و چاپ انواع کارت کار می‌کند و می‌تواند گزینه‌ای قابل اطمینان جهت طراحی کارت اختصاصی مجموعه شما باشد.

مقوا تمام تلاش خود را می کند تا شما بتوانید تمام اخبار صنعت چاپ را مطلع شوید.

منبع : خبر گزاری مهر و خبر گزاری تسنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *