پیشرفت صنعت چاپ درخارج از تهران

۲ نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی در اصفهان گشایش یافت.

هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت آموزش و یازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته در دو هزار و ۳۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی با حضور ۳۸ موسسه آموزشی استان از امروز تا ۲۱ تیر در اصفهان برپاست.

در این نمایشگاه مدارس، مهدکودک ها، موسسات آموزشی، ناشران کتاب های کمک آموزشی، موسسات آموزش عالی، فعالان حوزه تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی حضور دارند.

موسساتی مانند قلم چی، فن آوران حکیم، برهان، دانش پژوهان، مجتمع فنی تهران و جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان هر یک نقش تاثیرگذاری در حوزه آموزش استان اصفهان دارند، در زمره از شاخص ترین موسساتی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند.در کنار این نمایشگاه، یازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته نیز در یکهزار و۴۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی برگزار شده است.

۴۴ شرکت و موسسه از استان های اصفهان، تهران، البرز، همدان، گیلان و فارس در این نمایشگاه انواع ماشین آلات چاپ و ملزومات، چاپ سیلک اسکرین، مُهر و پلاک، هولوگرام و لیبل ها، ماشین آلات بسته بندی و ملزومات، خدمات بسته بندی، ظروف و لوازم بسته بندی، لفافه های بسته بندی و سایر موارد مربوط به صنعت چاپ و بسته بندی را به نمایش گذاشته اند.

جشنواره صنعت چاپ استان سمنان در شاهرود برگزار می شود :

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، سیما رجبی در نشست جشنواره صنعت چاپ با برشمردن اهداف در نظر گرفته شده برای این جشنواره گفت: هدف اول این جشنواره بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ و تقدیر از فعالان این حوزه است تا از زحمات فعالان صنعت چاپ تجلیل شود.

وی افزود: هدف دیگر این جشنواره تقدیر از پیشکسوتان و نوآوران این صنعت است تا از تلاش‌های آن‌ها مورد تقدیر قرار گیرد، شناخت ظرفیت‎‌‌های شهرستانی و حمایت از شهرستان‌ها نیز از دیگر اهداف این جشنواره محسوب می‌شوند.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: برای اولین بار در استان سمنان در کنار جشنواره، آثار چاپی چاپخانه داران در مسابقه ای به داوری گذاشته و به برترین های این جشنواره لوح تقدیر و هدایایی داده می شود.

تخریب کامل 2 چاپخانه و 5 کتابفروشی در جریان سیل لرستان :

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان از وارد شدن خسارت 10 میلیارد ریالی به زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان‌های پلدختر و کوهدشت در جریان سیل فررودین‌ماه امسال خبر داد. 

 به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، ناصر دولتشاه در این باره به ایبنا گفت: سیل ویرانگر در استان لرستان به زیرساخت‌های فرهنگی و هنری شهرستان پلدختر نیز آسیب فراوان وارد کرد و متاسفانه در جریان آن، 2 واحد چاپخانه و 5 واحد کتابفروشی در شهرستان پلدختر به طور صد در صدی تخریب شد.

وی افزود: چاپخانه رشنو با خسارتی بالغ بر 6 میلیارد ریال و چاپخانه دیجیتال قائم با مجموع خسارت 2 میلیارد ریالی از جمله واحدهای صنعت چاپ و نشر پلدختر است که در جریان سیل آسیب دیدند.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ادامه داد: همچنین 5 واحد کتابفروشی در پلدختر در جریان سیل فروردین ماه امسال ویران شد که البته هماهنگی‌های لازم جهت تامین خسارات وارده به این مراکز فرهنگی صورت گرفته است.

دولتشاه به واحدهای فرهنگی خسارت دیده در شهرستان سیل‌زده کوهدشت نیز اشاره کرد و گفت: یک واحد کتابفروشی در این شهرستان نیز دچار خسران شد که حجم خسارات وارده به آن حدود 2 میلیارد ریال است.
وی گفت: در مجموع، واحدهای فرهنگی استان لرستان در جریان سیل اخیر، رقمی معادل یک میلیارد تومان خسارت دیدند که امیدواریم هرچه زودتر به چرخه عرضه محصولات فرهنگی بازگردند.

نشست کارگروه افست و چاپ سلولزی اتحادیه صادرکنندگان با هدف بررسی بازار کاغذ و مقوا

نشست کارگروه افست و چاپ سلولزی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران با هدف بررسی مشکلات تولید در چاپ افست و همچنین روند دشوار واردات کاغذ و مقوا در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی برگزار خواهد شد.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با هدف ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای توسعه صادرات در این بخش اقدام به برپایی و راه‌اندازی کارگروه‌های تخصصی کرده است و یکی از این کارگروه‌ها، افست و چاپ سلولزی است.
پیشتر و در اولین در نخستین نشست کارگروه افست و چاپ سلولزی اتحادیه در سال گذشته ، اقداماتی برای برنامه ریزی مدون آموزش حین خدمت چاپخانه‌داران افست و سلولزی و تدوین راهکارهای کابردی برای توسعه هدفمند این بخش از صنعت چاپ در تعامل با اعضای کارگروه بررسی شد.

شرایط سال جاری در بازار کاغذ و مقوا

در ابتدای سال 98 با توجه به روند روبه رشد قیمت کاغذ و مقوا تدارک نشست ای کارگروه در محل اتاق بازرگانی صنایع معاون و کشاورزی دیده شده است؛ ابوالفضل ایمنی مدیر روابط عمومی این اتحادیه گفت: براساس برنامه‌ریزی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ نشست کارگروه‌های این اتحادیه بر اساس برنامه تا پایان سال بصورت منظم ادامه خواهد داشت، اکنون با توجه به نزدکی ماه مبارک رمضان تدارک سه نشست برای سه کارگروه دیده شده است، در هفته گذشته دو کارگروه لیبل و کارگروه چاپخانه های بخش هلیو فلکسو در محل اتحادیه برگزار گردید و در این راستا نشست کارگروه افست نیز برگزار خواهد شد.

ایمنی افزود: با توجه فضای مناسب برای توسعه صادرات در نشست کارگروه افست به بررسی بازارهای صادراتی با تکیه بر توانمندی تولید داخلی و بررسی روش‌های حمایت از تولید محصولات بخش چاپ افست و سلولزی پرداخته می شود. 
با نگاهی به روند روبه افول چاپخانه‌های افست اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران اقدام به برپایی کارگروهی متشکل از دست اندر کاران این‌ بخش کرده است تا بار دیگر با همیاری همکاری اعضا این چاپخانه‌ها احیا شوند.
اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران با هدف تقویت و توسعه زیر ساخت‌های استاندارد برای توسعه صادرات در بخش افست و مصنوعات سلولزی و نیاز سنجی امروز بازارهای هدف با تکیه بر توان داخلی و تقویت اقتصاد مقاومتی آغاز بکار کرده است.

مقوا با تمام تلاش سعی در جمع آوری تمام اخبار صنعت چاپ دارد تا شما به راحتی بتوانید از تمامی اخبار در این حوزه با خبر باشید.

منبع : ایپیو ، پاپنا ، ایپینا ، تی نیوز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *