استند چیست و چاپ بر روی آن چگونه است؟

استند در گزینه اول نوعی روش تبلیغاتی است برای به معرض نمایش در آوردن محصول. همچنین، استند را می توان عاملی خاموش برای تبلیغ و یا مبلغ بی کلام محصول در جایگاه فروش تعریف کرد.

استند را می توان در چندین دسته قرار داد :

1_ نوع چاپ

2_ نوع استند

3_ مواد ساخت

استند نمایشگاهی:

استند سازه ای بسیار ساده و بسیار ارزان است که کار رولاپ رو انجام می دهد اما به صورت ثابت و بدونه جمع شدن که این نوع سازه به صورت ایستاده و رومیزی در اختیار مشتربان قرار می گیر د و از زیبایی خاصی برخوردار است و طرفداران زیادی دارد و در هر نمایشگاه همایش و مهمانی ها استفاده می شود. این نوع از استندهای تبلیغاتی، به دلیل ویژگی های خاص از جمله قابلیت جابجایی و قیمت پایین، کاربرد بسیار زیادی در حوزه‌ی تبلیغات دارند.استندهای نمایشگاهی را می‌توان هم در فضاهای داخلی و هم فضاهای بیرونی به نمایش گذاشت.

استند تبلیغات:

استندهای تبلیغاتی نیز همچون نوع نمایشگاهی، از مواد اولیه مختلف و در اشکال و طرح های متنوعی وجود دارد. این نوع استندها این امکان را برای شرکت ها و تولیدکنندگان فراهم می آورند تا آنها بتوانند به معرفی کالاها و خدمات خود بپردازند. استند تبلیغاتی سازه ایست که انواع چاپ با مدیاهای مختلف بر روی آن نصب شده و این امکان را به شما می دهد که تبلیغات خود را با وضوح بیشتر و دید بازتر در معرض عموم قرار دهید از مزایای انواع استندهای تبلیغاتی می توان به زیبایی ظاهری و سبک بودن آن اشاره کرد که همین امر باعث پرتابل بودن استندها می گرددسازه استند تبلیغاتی در مکان های مختلفی برای معرفی تجارت وکسب وکار به صورت ویژه به کار گرفته می شود و همچنین در محیط غرفه های نمایشگاهی ، فروشگاه و مراکز  خرید، هتل ها، کنفراس‌ها به ویژه کنفراس‌های خبری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایا و ویژگیهای استندهای نمایشگاهی و تبلیغاتی:

۱- استفاده در فضای خارجی و فضای داخلی (outdoor) و (indoor)

۲- قابلیت استفاده از دو طرف استند

۳- از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه

۴- قابلیت نصب، راه اندازی و حمل آسان و سریع

۵- قابلیت تغییر طرح گرافیکی استند بدون نیاز به تغییرات اساسی

۶- تنظیم ارتفاع و عرض بر اساس سلیقه

۷- تنوع در طراحی و ابعاد

۸- عدم محدودیت در قالب و فرم

۹- قابلیت طراحی بر اساس نیاز و سلیقه مشتری

کاربرد استندهای نمایشگاهی و تبلیغاتی:

-معرفی کسب و کار به شکل ویژه

-استفاده برای همایش ها و  کنفراس های خبری

-قابل کاربرد برای فروشگاهها و مراکز خرید و هتل ها

مهمترین ویژگی استند نمایشگاهی:

مهمترین ویژگی این استند ها پرتابل بودن ( سبک با قابلیت حمل آسان ) آنها است و شما می توانید به راحتی بعد از نمایشگاه تمام سازه را در یک کیف کوچک جمع آوری کرده و برای نمایشگاه بعدی استفاده کنید.توجه داشته باشید که استند تبلیغاتی بی کیفـیت ممکن است به اشتبـاه القاء کننده کیفیت بد محصول شما باشد، پس در انتخـاب کیفـیت استند و کیفـیت چاپ بسیار دقت بفرمایید.

موارد حائز اهمیت در طراحی استند چیست ؟

معمولا با توجه به ابعاد، انواع و جایگاهی که استندها در آنجا قرار می گیرند، بایستی طراحی هایی صورت بگیرد که بتواند محتوای مورد نظر ما را به بهترین شکل به مخاطب ارائه کند. به طور مثال برای استندهای ثابتی که کنار خیابان ها و اتوبان ها قرار دارد، طراحی کار باید آنقدر بزرگ و خلوت باشد، که به محض نگاه کردن رانندگان و عابران، مفهوم تبلیغ به ایشان منتقل گردد. ولی مثلا برای استندهایی که در نمایشگاه ها قرار می گیرد و بینندگان یک تا دو متر با آنها فاصله دارند و فرصت کافی برای مطالعه دارند، می توان مطالب بیشتر و جزئیات بیشتری را ذکر کرد.

به خاطر داشته باشید که طراحی ظاهری و مطالب درج شده بر روی استند ها، باید به قدری چشمگیر و خلاصه باشند که در کوتاه ترین زمان و در یک نگاه مفهوم کلی را به مخاطب القا کنند. در واقع به قول پرچم داران عرصه تبلیغات محیطی، شما تنها 3 ثانیه فرصت دارید تا نظر مخاطبتان را نسبت به کسب و کار یا کالا و محصول خود جلب نمایید .

مواردی که بهتر است در طراحی استندها به آنها توجه ویژه ای داشته باشید عبارتند :

1- ابعاد متون به کار رفته در استند را، باید با توجه به فاصله ی بیننده تنظیم کنید. در استندهایی که فاصله ی بیشتری دارند، فونت های بزرگتر، و در آنهایی که فاصله ی چندانی با مخاطب ندارند از فونت های کوچکتر و نرمال تر استفاده کنید.

2- تلاش کنید از رنگ های سازمانی و محدود خودتان استفاده کنید. استفاده ی بیش از حد و متنوع از رنگ ها در استند، باعث می شود که دید مخاطب از اصل مطلب منحرف شود و درگیر رنگ های مختلف کار شود .

3- معمولا چیزی که باعث جذاب شدن استند ها می شود، استفاده از تصاویر مرتبط با موضوع کار است. تلاش کنید که از تصاویر اختصاصی و بسیار با کیفیت استفاده کنید. تصاویری که از اینترنت دریافت میکنید، علاوه بر اینکه تصاویری هستند که با نمونه ی واقعی تفاوت زیادی دارند، ممکن است کیفیت کافی برای قرار گیری در ابعاد بزرگ استند را نداشته باشند.

چاپ بر روی استند چگونه است ؟

استند ها از نظر چاپ به 2 دسته درون فضایی و بیرون فضایی تقسیم می شوند.

چاپ استند برای فضاهای خارجی شامل چاپ بر روی بنر یا سولیت و پی وی سی است که به شما امکان استفاده از استند در فضاهای خارجی که در معرض باد و باران و نور آفتاب هستند را می‌دهد. مزیت این نوع چاپ استند دوام و مقاومت مدیای چاپ شده در معرض عوامل محیطی است لذا هزینه‌ی بالاتری را در بر خواهد داشت.

نوع دیگری از چاپ استند، استفاده از روش چاپ فضای داخلی است که در این حالت با استفاده از چاپ بر روی کتد و استفاده از لمینیت چاپی با کیفیت و جذاب به شما ارائه می‌شود.

مقوا را دنبال کنید تا دربار چاپ ها بیشتر اطلاعات کسب کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *