تاثیر طراح خلاق بر محصولات چاپی

طراحی و کارهای چاپی امروزه جزء کارهای گران قیمت به حساب می آید و باید بدانیم چگونه بر روی این محصولات طراحی کنیم تا تاثیر خود را بر مخاطبان بگذارد.طراح خلاق ابتدا باید ذهن خود را باز کند تا ایده های جدید در ذهن ش پرورش یابد. در این مقاله ابتدا به خلاقیت در طراحی می پردازیم.

3 روش برای خلاق بودن :

1.به چالش کشیدن خود با انجام تمرینات خلاقانه 

1_ تست اشکال هندسی را انجام دهید :

شما می توانید با تمرین اشکال هندسی به طور متوالی ذهن خلاق خود را تقویت کنید به طور مثال با کشیدن 30 بار دایره به طوری که در هر بار یک شکل را ایجاد کرده باشید انجام دهید.

2_ نقاشی بکشید :

شما فکر می کنید نقاشی کشیدن فقط در دوران کودکی به صورت بازی انجام می شود اما اینطوری نیست در اصل شما از بچگی با نقاشی کشیدن باعث افزایش خلاقیت خود می شوید. این کار در سن بزرگسالی هم باعث افزایش خلاقیت می شود زیرا با این کار شما  اطرافیان و محیط خود بیشتر توجه می کنید.

3_ داستان کوتاه بنویسید :

با نوشتن داستان کوتاه شما می توانید ذهن خود را باز کنید و باعث افزایش خلاقیت شما شود داستان کوتاه به معنی آن است که شما بتوانید داستانی که حدود 100 کلمه است و ابتدا و انتها دارد را بنویسید .

4_ موسیقی گوش دهید :

گوش دادن به موسیقی ساده ترین راه برای افزایش خلاقیت است.این کار باعث می شود که تمرکز شما بر روی کار ها افزایش پیدا کند به خصوص موسیقی کلاسیک تاثیر به سزایی دارد اما این ملاک نیست، موسیقی مورد علاقه شما می تواند تاثیرش از موسیقی کلاسیک هم  بالاتر باشد .

5_ کاردستی درست کنید :

با ساختن کاردستی ، تفکر شما خلاق تر می شود و باعث می شود که شما به فردی خلاق تبدیل شوید.

6_ بازی های ویدیویی انجام دهید :

بعضی از بازی های تعاملی که نیازمند حرکات مختلف است، حواس چندگانه شما را تحریک می کند و باعث می شود که تفکر شما باز تر شود و به تفکری خلاق تبدیل شود .

7_ کتاب بخوانید :

کتاب خواندن باعث افزایش ذهن خلاق شما می شود مخصوصا اگر از ژانر های مختلف با سبک های متفاوت خوانده شود و بتوانید تمام ابعاد ذهنی خود را پرورش دهید .

2. دانش خود را افزایش دهید :

1_ تجربه و تخصص خود را به روز کنید :

سعی کنید بر هنر و تخصص خود تمرکز کنید و آن را به روز کنید و چیز های جدید تر یاد بگیرید به گونه ای که در آن  حرفه تخصص کامل داشته باشید.

2_ از تجربیات دیگران استفاده کنید :

سعی کنید از رقیبان و یا افرادی که در تخصص شما ماهر هستند یاد بگیرید تا بتوانید در تخصص خود ماهر تر و خلاق تر شوید.

3_ دانش خود را به اشتراک بگذارید و انتقاد پذیر باشید :

سعی کنید دانش و تخصص خود را برای دیگران بازگو کنید و اگر انتقادی به شما شد آن را بپذیرید و سعی در درست کردن آن کنید تا تخصص شما افزایش یابد و به خلاقیت شما افزوده شود .

4_ سعی کنید به ایده های جدید بیندیشید :

در فعالیت هایی شرکت کنید که شما را فعالانه به تفکر درباره ایده های جدید وادار کند و با فکر کردن به ایده های جدید باعث می شود خلاقیت در تفکر شما افزایش پیدا کند .

5_ برای طوفان فکری زمان بگذارید :

افزایش خلاقیت به تمرین ، تلاش و طوفان فکری نیاز دارد. طوفان فکری به این معناست که شما زمانی که می توانید در یک جای آرام بنشینید و تمام ایده های خود را بر روی کاغذ یا وایت برد بنویسید و آن را نگه دارید تا آن را بعدا مطالعه کنید تا به افزایش خلاقیت شما کمک کند .

3. عوض کردن سبک زندگی :

1_ ورزش کنید :

ورزش منظم باعث کاهش استرس و بهبود عملکرد شناختی شما می شود و در بهبود تفکر خلاقانه شما بسیار موثر است . سعی کنید در روز زمانی را به ورزش اختصاص دهید، از ورزش هوازی مثل پیاده روی ، دوچرخه سواری و دویدن شروع کنید .

2_ خواب مناسب داشته باشید :

خواب مناسب و کافی باعث استراحت ذهن می شود و از این رو ذهن خلاقتان آزاد می شود تا راحت تر فکر کنید ،  از طرفی دیگر شما در خواب مغزتان فعال است و اگر با فکر به چیزی بخوابید مغزتان در حال فکر کردن است و ایده های جدید را در ذهنتان ایجاد می کند .

شما با افزایش خلاقیت خود می توانید طراحی های منحصر به فردی داشته باشید و در حرفه ی خود حرف اول را بزنید. از این رو بر روی محصولات  چاپی با ایجاد طراحی های خلاق باعث تثبیت شرکت خود یا مشخصاتتان و یا تبلیغات شما در ذهن مخاطبتان می شود و این امر موفقیت بزرگی برای شما به حساب می آید .شما می توانید با انواع محصولات چاپی مثل تراکت در سایت مقوا آشنا شوید.خوشحال می شویم  تا درباره مطالب خوانده شده نظرتان را به ما بگویید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *