سلفون چیست؟

سلفون یا همان لمینت ها انواع مختلف و طیف بسیار گسترده ای دارند که به سه دسته مهم تقسیم بندی می شوند:

1.مات

2.براق

3.مخملی

از نظر طرح هم تفاوت هایی با هم دارند مثلا سلفون طرح ماسه ای، پرتغالی، بافت دار و… که انتخاب هر کدام سلیقه ای است و هر شخص می تواند طرح مورد نظرخود را انتخاب کند. اگر می خواهید تفاوت نوع مات و مخملی را بدانید این است که از نظر ظاهری کاملا شبیه به هم هستند. تفاوت را وقتی احساس می کنید که آن ها را در دستان خود لمس کنید. نوع مخملی آن نسبت به مات احساس نرمی را به شما انتقال می دهد.

1.کارت ویزیت سلفون ماتبرخي عقيده دارند مات بودن يك كارت نشانه باکلاس بودن كسب و كار است؛ بايد بگوييم اين عقيده تا حدودي درست است و بهتر است اينطور اصلاح كنيم كه مات بودن كارت ويزيت، كار و طرح شما را چه از لحاظ رنگبندي و بصري و چه از لحاظ فرايند كاري سنگين تر و جدي تر ادائه مي كند؛ در واقع وقتي يك كارت ويزيت سلفون مات را نگاه مي كنيم رنگها محكمتر و قاطعانه تر ديده مي شوند. دقت کنید که این کارت قابل انعطاف بوده و با جنس لمینت تفاوت دارد.

انواع آن:

کارت ویزیت سلفون مات موضعی

 نمونه ی ساده را مد نظر داشته باشید با این تفاوت که می توان طرح و لوگو یا نوشته هایی را برجسته کرد.

کارت ویزیت سلفونی مات طلاکوب

 در صورتی که چاپ با طلاکوبی تزیین شده باشد می تواند با یک لایه سلفون مات محافظت شود. 

2.کارت ویزیت سلفون براق


این نوع کارت برای مصارف گوناگون از جمله مواردی که در طرح آنها رنگ های شاد و هایلایت بکار برده شده و کاربر می خواهد فضایی صمیمی تر و فانتزی تر از همیشه با مخاطب خود داشته باشد کاربرد دارد. چرا که روکش براق این کارت سبب درخشندگی رنگ ها یا حتی زمینه سفید کارت شما خواهد شد. کاغذ کارت سلفون براق 300 گرم بوده که با روکش سلفون براق پوشیده می شود. این روکش یک لایه ی نایلونی بسیار نازک (چند میکرونی) است که بعد از چاپ روی کاغذ کشیده شده و علاوه بر زیباتر کردن طرح سبب محافظت کارت شما در برابر نفوذ آب و سایر نامطلوب ها خواهد شد؛ دقت کنید که این کارت قابل انعطاف بوده و با جنس لمینت تفاوت دارد.

3.کارت ویزیت سلفون  مخملی

کارت ویزیتی پر از احساس و آرامش و در عین حال مملو از هیجان و لطافت بی مثال. کسب و کارها و برندهایی که به دنبال تسخیر ذهن مشتریان بوده و می خواهند اعتماد و لطافت را به مخاطبان خود هدیه دهند از این کارت خاص استفاده می نمایند. در کارت سلفون مات مخملی از کاغذ 300 گرم گلاسه استفاده می شود و پس از چاپ، روکش نرم و مخملی بر روی کارت کشیده می شود. البته سلفون مخملی مانند سلفون مات یا براق به عنوان محافظ کاربرد نداشته و بیشتر جنبه زیبایی دارد. این کارت ها برای برندهایی که لطافت و آرامش جزئی از هویت سازمانی آنهاست مورد استفاده است. اندازه این کارت بعد از مرحله برش 8.5 در 4.8 سانتی متر خواهد بود.

انواع آن:

_ سلفون مخملی موضعی

_ سلفون مخملی دورگرد

_ سلفون مخملی برجسته

مقوا شرایطی را ایجاد کرده تا به صورت آنلاین از چندین چاپخانه بتوانید انواع کارت ویزیت ها را تهیه کنید. در ادامه می توانید تاثیرات کارت ویزیت را در مقاله تهیه شده مطالعه کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *