سلفون چیست؟

سلفون یا همان لمینت ها انواع مختلف و طیف بسیار گسترده ای دارند که به سه دسته مهم تقسیم بندی می شوند:

۱٫مات

۲٫براق

۳٫مخملی

از نظر طرح هم تفاوت هایی با هم دارند مثلا سلفون طرح ماسه ای، پرتغالی، بافت دار و… که انتخاب هر کدام سلیقه ای است و هر شخص می تواند طرح مورد نظرخود را انتخاب کند. اگر می خواهید تفاوت نوع مات و مخملی را بدانید این است که از نظر ظاهری کاملا شبیه به هم هستند. تفاوت را وقتی احساس می کنید که آن ها را در دستان خود لمس کنید. نوع مخملی آن نسبت به مات احساس نرمی را به شما انتقال می دهد.

۱٫کارت ویزیت سلفون ماتبرخی عقیده دارند مات بودن یک کارت نشانه باکلاس بودن کسب و کار است؛ باید بگوییم این عقیده تا حدودی درست است و بهتر است اینطور اصلاح کنیم که مات بودن کارت ویزیت، کار و طرح شما را چه از لحاظ رنگبندی و بصری و چه از لحاظ فرایند کاری سنگین تر و جدی تر ادائه می کند؛ در واقع وقتی یک کارت ویزیت سلفون مات را نگاه می کنیم رنگها محکمتر و قاطعانه تر دیده می شوند. دقت کنید که این کارت قابل انعطاف بوده و با جنس لمینت تفاوت دارد.

انواع آن:

کارت ویزیت سلفون مات موضعی

 نمونه ی ساده را مد نظر داشته باشید با این تفاوت که می توان طرح و لوگو یا نوشته هایی را برجسته کرد.

کارت ویزیت سلفونی مات طلاکوب

 در صورتی که چاپ با طلاکوبی تزیین شده باشد می تواند با یک لایه سلفون مات محافظت شود. 

۲٫کارت ویزیت سلفون براق


این نوع کارت برای مصارف گوناگون از جمله مواردی که در طرح آنها رنگ های شاد و هایلایت بکار برده شده و کاربر می خواهد فضایی صمیمی تر و فانتزی تر از همیشه با مخاطب خود داشته باشد کاربرد دارد. چرا که روکش براق این کارت سبب درخشندگی رنگ ها یا حتی زمینه سفید کارت شما خواهد شد. کاغذ کارت سلفون براق ۳۰۰ گرم بوده که با روکش سلفون براق پوشیده می شود. این روکش یک لایه ی نایلونی بسیار نازک (چند میکرونی) است که بعد از چاپ روی کاغذ کشیده شده و علاوه بر زیباتر کردن طرح سبب محافظت کارت شما در برابر نفوذ آب و سایر نامطلوب ها خواهد شد؛ دقت کنید که این کارت قابل انعطاف بوده و با جنس لمینت تفاوت دارد.

۳٫کارت ویزیت سلفون  مخملی

کارت ویزیتی پر از احساس و آرامش و در عین حال مملو از هیجان و لطافت بی مثال. کسب و کارها و برندهایی که به دنبال تسخیر ذهن مشتریان بوده و می خواهند اعتماد و لطافت را به مخاطبان خود هدیه دهند از این کارت خاص استفاده می نمایند. در کارت سلفون مات مخملی از کاغذ ۳۰۰ گرم گلاسه استفاده می شود و پس از چاپ، روکش نرم و مخملی بر روی کارت کشیده می شود. البته سلفون مخملی مانند سلفون مات یا براق به عنوان محافظ کاربرد نداشته و بیشتر جنبه زیبایی دارد. این کارت ها برای برندهایی که لطافت و آرامش جزئی از هویت سازمانی آنهاست مورد استفاده است. اندازه این کارت بعد از مرحله برش ۸٫۵ در ۴٫۸ سانتی متر خواهد بود.

انواع آن:

_ سلفون مخملی موضعی

_ سلفون مخملی دورگرد

_ سلفون مخملی برجسته

مقوا شرایطی را ایجاد کرده تا به صورت آنلاین از چندین چاپخانه بتوانید انواع کارت ویزیت ها را تهیه کنید. در ادامه می توانید تاثیرات کارت ویزیت را در مقاله تهیه شده مطالعه کنید


دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم