مراحل چاپ افست چیست ؟

چاپ افست عموما بر روی کاغذ، فلز و یا نایلون انجام می‎شود و تعداد تیراژ آن بیشتر از 1000 عدد می‎باشد. کیفیت این چاپ بسیار عالی و مورد پسند بسیاری از مشتریان است. دستگاه هایی که برای چاپ افست مورد استفاده قرار می‎گیرند، چاپ هایی با سایزهای 50 * 35 تا 100*70 سانتی متر و یا در بعضی مواقع 140 *100 سانتی متر را منتشر می‎نمایند.

در چاپ افست نخست آن چه را که باید چاپ شود بر روی صفحه‌ای فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی حساس شستشو می‌دهد. قسمت‌های خالی از روی زینک پاک می‌شود. فقط نوشته‌ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد. زینک را به دوراولین استوانه دستگاه می‌پیچند و طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی استوانه دوم برمی گردد. کاغذ سفید که به طور متوالی به دور استوانه سوم می‌پیچد،مطالب را از روی پوشش لاستیکی استوانه دوم می‌گیرد. زینک ها به طور معمول تا تیراژ ۵۰۰۰۰ عدد را به خوبی چاپ می کنند.

سیستم رنگ در چاپ افست چگونه است ؟

در چاپ اُفست از سیستم رنگی Cyan  , Magenta , Yellow , blacK ) CMYK) استفاده می کنند. رنگها به صورت جدا گانه بر روی کاغذ چاپ می‌شوند . دستگاه‌های چاپ افست با توجه به مدل و قیمت آنها بین ۱ تا ۵ ستون رنگ دارند .

کدام چاپ برای تیراژ بالا مناسب‌تر است؟

چاپ افست همواره روشی برای دستیابی به بهترین کیفیت و بالاترین تیراژ است. نحوه ی محاسبه ی قیمت چاپ در سیستمِ چاپ افست به این صورت است که از یک برگ تا ۵۰۰۰ برگ هزینه ای ثابت برای چاپ دریافت می گردد و با توجه به اینکه هزینه ی ساخت زینک نیز ثابت بوده و به تیراژ کار بستگی پیدا نمی کند با افزایش تیراژ هزینه ی چاپ هر برگ کاهش می یابد.

این چاپ  برمبنای تقابل بین آب و مرکب شکل گرفته است. چاپ کارت ویزیت، سربرگ، تراکت و برگه های تبلیغاتی، کاتالوگ، ست کامل اداری، پوستر، پاکت، کارت تبریک، کارت پوستال و همچنین انواع بسته بندی های کاغذی و مقوایی از مواردی است که توسط چاپ افست فراهم می شود.
این چاپ با چاپ دیجیتال تفاوت هایی دارد مثل نوع کاغذ، هزینه، کیفیت و…

شما می توانید مراحل و کارکرد چاپ دیجیتال را مطالعه کنید.

زنگ چاپ می‌گوشد تا چاپ های متنوعی با  بهترین کیفیت و قیمت مناسب را در اختیار شما قرار دهد و در کنار شما تا اوج موفقیت شما را همراهی کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *