نقش بنر در تبلیغات چیست؟

بسیاری از آگهی دهندگان به شناخت کامل تری از تبلیغات بنر نیاز دارند تا بتوانند به خوبی از آن استفاده کنند . بر اساس آمار سازمان بین المللی تبلیغات، در سال ۲۰۰۰ میلادی ، تبلیغات از طریق بنر ۴۷ % کل تبلیغات را تشکیل داده است . به ویژه اگر توجه کنیم که رقم کل تبلیغات در این سال ۲/۸ میلیارد دلار بوده ، بیشتر به اهمیت این نوع تبلیغات پی می بریم.  به طور خلاصه در تعریف بنر می توان گفت که بنر ، در واقع پرچمی است که یک پیغام ، لگو  و سمبل را منتقل می کند .

بنر پیامی است که به شکلی هنری ، شامل تصاویر و متون ، روی پارچه ها با موادی خاص نقش می بندد که بر اساس نیاز سفارش دهنده تهیه می شود . 
بنر بیشتر استفاده تبلیغاتی و از نوع بیرونی دارد ،هر چند تبلیغات از طریق بنر تنها راهکار تبلیغ نیست ولی این روش هم مزایا و محدودیت های خاص خود را دارد .تجربه نشان می دهد که استفاده هوشمندانه از بنر ،به ویژه در معرفی نام تجاری (برند ) در پیشبرد فروش بسیار موثر است .

بنرها از نظر جنس به دو دسته تقسیم می شوند :

1.کره‌ای

2.چینی  

بنرها از لحاظ نوع هم به دو دسته تقسیم می شوند :

1. مات 

2. براق    

بنرها از لحاظ ضخامت به سه دسته  تقسیم می شوند که در اصلاح به آن انس گفته می شود. 

1.بنر 8 انس 

2.بنر 10 انس 

3. بنر 13 انس

 انس بندی های دیگری هم وجود دارند که چندان کاربرد عامیانه ندارند.

کاربردهای چاپ بنر :

استفاده در همایش‌ها، کنفرانس‌ها، سمینارها و اجلاس‌های مختلف برای اطلاع‌رسانی و افزایش ارزش ویژه برند و یا استفاده برای فراخوانی محصولات جدید و تبلیغات هر چه مؤثرتر محصولات. تقریباً برای هر رویدادی که شرکت میزبانی و یا در آن شرکت می‌کند، یک چاپ بنر سفارشی  می‌تواند به انتشار و انتقال پیام بازاریابی و معرفی محصولات یا خدمات شما کمک کند. چاپ بنر در سایز بزرگ برای استفاده در یک اجلاس و یا جشنواره و  یک بنر متوسط، برای جلب‌توجه مخاطبان به یک محصول جدید در فروشگاه شما،  ایده آل است.
بنرها برای استفاده در فضای داخلی و فضای خارجی ساخته‌شده‌اند. به‌راحتی می‌توانید برای تبلیغات در فضای خارجی از بنر با کیفیت و مقاوم استفاده نمایید و برای فضای داخلی از بنری با بافت‌های ریز.


چاپ بنر تبلیغاتی می‌تواند از طرق مختلفی آویزان شود که به شما این امکان را می‌دهند تا با توجه به فضا از طرح عمودی و یا افقی استفاده نمایید و به زیبایی بصری و تأثیرگذاری  پیامتان بیفزایید. مقوا را دنبال کنید و  بنر ایده آل خود را با کیفیت و طراحی عالی و قیمت مناسب  در کمترین زمان تهیه کنید

قیمت بنر بر اساس چه عواملی تعیین می شود؟

بنرها چاپ هایی هستند که به دلیل محبوبیت بالا، انواع گسترده ای دارند. از جنس بنر ( کره ای، چینی و غیره) گرفته تا شکلی که چاپ می شود (بنرهای ساده، بنرهای مخصوص استند، رول آپ، پاپ آپ و غیره) و محلی که مورد استفاده قرار می گیرد، همه و همه عواملی هستند تاثیرگذار بر قیمت نهایی.  مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت بنرها جنس و اندازه را می توان نام برد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بنر های چاپی چیست ؟

1.جنس :

جنس بنر تعیین کننده اصلی قیمت آن خواهد بود. بنرها در انواع ساده با انس و ضخامت های مختلف و البته در قامت فلکسی با درصد خلوص مختلف ارائه می شوند. درانواع ساده، هرچه انس بیشتر باشد قیمت بالاتر می رود و در انواع فلکسی، PVC یا PE بودن به علاوه نوع روکش مورد استفاده بر قیمت اثرگذاری دارد.

2.ابعاد :

ابعاد یا سایز بنر عامل اثرگذار دوم است. به طور عمومی، هرچه بنر بزرگتر انتخاب شود، قیمت بنر نهایی گران تر خواهد بود و هر چه بنر کوچک تر باشد، ارزان تر ارائه خواهد شد. 

3.چاپخانه :

دستگاه و رنگی که چاپخانه برای ارائه بنر ارائه می دهد، عامل تاثیرگذار مهمی است. ممکن است دو چاپخانه از یک جنس بنر استفاده کنند و هر دو یک ابعاد را دریافت کرده باشند، اما یکی از دستگاه های پیشرفته و رنگ های مرغوب بهره بگیرد و دیگری از جنس های درجه چندم استفاده کند.   واضح است محصول و خروجی چاپخانه ای که قوی کار می کند با کیفیت بالا و قیمتی گران تر عرضه خواهد شد.

4.زمان :

به دلیل مشغله بالای کاری، چاپخانه ها هر سفارش را در مدت زمانی بین سه الی هفت روز ارائه می دهند. زمانی که شما سفارش خود را در مدت زمانی سریع تر از این بخواهید، چاپخانه باید اپراتورهای خود را جمع آوری کرده و مجموعه ای از آن ها را برای سفارش شما مامور کند. در این شرایط به طور عمومی قیمت سفارش بالا می رود.

تفاوت بنر با پلات :

بنر و پلات دو ابزار تبلیغات چاپی است که امروزه به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و همانند چاپ کارت ویزیت و چاپ کاتالوگ، در چاپخانه چاپ شده و در فضاهای بیرونی و داخلی نصب می شوند. در خیلی از موارد، افراد تصور می کنند پلات و بنر هر دو یکی هستند، درحالیکه نه تنها چاپ پلات با چاپ بنر تفاوت دارد بلکه کاربرد آنها نیز با یکدیگر متمایز است.

بنر و پلات در یکسری موارد مهم، با یکدیگر تفاوت دارند. اولین موردی که از نظر مشتری هم بسیار مهم است، اختلاف قیمت بین بنر و پلات می باشد و هزینه پرداختی برای چاپ بنر تقریبا نصف قیمت چاپ پلات می باشد. همچنین جالب است بدانید: سرعت چاپ بنر در مقایسه با چاپ پلات، سه برابر می باشد و اگر می خواهید که کارتان به صورت چاپ فوری انجام شود، بهتر است بنر را انتخاب کنید. بنرها برای فضاهای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد در حالیکه پلات ها برای فضاهای داخلی مناسب هستند.

مقوا را دنبال کنید تابتوانید مقاله های مناسبی راجب سربرگ و دیگر محصولات تبلیغاتی مطالعه کنید و نظراتتان را درباره آن بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *