چگونه به تبلیغات موثر در کسب و کار خود برسیم؟

تبلیغات در ذهن بیشتر افراد اینگونه جا افتاده است که با بیلبورد زدن، اسپانسر شدن، آگهی در مجلات و تلویزیون و… می توانند کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنند. درست است با این روش ها  تبلیغ کسب و کار خود را کرده اید، اما تبلیغات در اصل به معنای خلاقیت است و هر چقدر نوآوری و خلاق باشید یا به عبارتی خلاقیت در تبلیغ خود داشته باشید، نه تنها در ذهن مخاطبان خود بلکه در ذهن تمامی افراد ثبت می شوید.

چند روش برای ایجاد خلاقیت در تبلیغات

هر روشی که بتواند شما را به دیگران معرفی کند جزء تبلیغات به حساب می آید، در این بخش به تعدادی از این روش ها می پردازیم.

1.تا می توانید داستان کوتاه بنویسید، زیرا با این کار ذهنتان باز می شود و فکر های خلاق انجام می دهید

2.تا می توانید بازی های فکری ویا جدول حل کنید تا ذهنتان باز شود.

3.تبلیغات رقیبان خود را با دقت بررسی کنید تا ایده های جدید در ذهنتان خلق شود

دیگر راه هایی برای ایجاد خلاقیت وجود دارد که می توانید در مقاله تاثیر طراح خلاق بر محصولات چاپی مطالعه کنید.

چگونه تبلیغات ارزان داشته باشیم؟

از جمله تبلیغات ارزان و تاثیرگذار را می توان محصولات چاپی که شامل سربرگ، تراکت، بروشور، کارت ویزیت و… می باشد را نام برد.شما اگر بتوانید در مرحله ی اول با طرح های خلاق محصولات چاپی خود را طراحی کنید، در اصل قدم اول خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اید و توانسته اید زمینه ی لازم برای معرفی دقیق به مخاطبان خود را ایجاد کنید.

 6 پرسش مهم از خودتان قبل از تبلیغات

شما قبل از هر گونه فعالیتی باید 6 سوال از خود بپرسید که در زبان انگلیسی به اسم(wh question ) شناخته شده است.

1.مخاطب من چه کسی است ؟ (who)

2.مخاطب من کجاست ؟(where)

3.چه چیزی را باید به او نشان دهم ؟(what)

4.چرا باید این کار را انجام دهم ؟(why)

5.از طریق کدام روش این کار را انجام دهم ؟(which)

5.چه وقت انجام دهم ؟(when)

اهداف انجام تبلیغات در چیست ؟

1.اطلاع رسانی :

یکی از اهداف انجام تبلیغات را می توان اطلاع رسانی نام برد. محصولات جدید کی تولید می شوند و به بازار عرضه می شود و یا قیمت های بروز محصولات چگونه برایتان ارسال می شود همه و همه جزء اطلاع رسانی به حساب می آید و تبلیغ محسوب می شود.

2.ترغیبی :

چگونه با مشتری برخورد کنید تا احساساتشان برانگیخته شود و نسبت به خرید محصول راغب باشند را نوعی از اهداف به حساب می آید.

3.برند سازی :

یکی از اهداف اصلی را می توان برند سازی نام برد. هنگامی که شما بتوانید خود را یک برند کنید، دیگر خود یک تبلیغ به حساب می آید و محصولات شما مخاطبان زیادی دارد و نیاز به جذب مخاطب از طریق تبلیغات را دیگر نخواهید داشت.

4.فروش :

تمام اهداف از جمله اطلاع رسانی، ترغیب مشتری، برند سازی و … برای رسیدن به فروش محصولات و یا ارائه خدمات صورت می گیرد. شما هنگامی که تبلیغات مناسب و موفق داشته باشید به فروش ایده آل خواهید رسید.

تبلیغات مجازی چیست ؟

از گذشته تا به امروز روش ها ی زیادی برای انجام تبلیغات صورت گرفته است. 

در زمان های قدیم با استفاده از روزنامه ها و اطلاع رسانی و بعد از مرور زمان با استفاده از رادیو و تلویزیون تبلیغات صورت می گرفت. رفته رفته بیلبورد ها و محصولات چاپی ابزار های جدیدی در این عرصه شدند، امروزه با آمدن اینترنت فضای جدیدی برای تبلیغات خلاقانه صورت گرفته است. شما اگر بتوانید در شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب، اینستاگرام، لینکدین، تلگرام و… با نوشته، عکس و یا ویدیو خلاق به راحتی می توانید خود را معرفی کرده و مخاطبان زیادی را جذب کنید. در اصل می توان اینگونه گفت که علاوه بر اینکه روش های تبلیغ زیاد شده است رقابت و خلاقیت در این عرصه نیز بیشتر شده است.

آیا تبلیغات موفق به معنی کسب و کار موفق است ؟

خیر، شما ممکن است در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشید و افراد زیادی را جذب کرده باشید، اما به این معنا نیست که در کسب و کار خود موفق شده اید. شما اگر محصولات و خدماتی که ارائه  می دهید کیفیت لازم را نداشته باشد، امکان فروش اولیه بالا از طریق تبلیغات را خواهید داشت اما ماندگار نخواهد ماند و شما در کسب و کار خود شکست خواهید خورد. پس می توان گفت تبلیغات و جذب مخاطب یک فرصتی است تا بتوانید بهترین خود را ارائه دهید.

انواع تبلیغات  را می توان به چند دسته تقسیم کرد.

تبلیغات چاپی :

محصولات چاپی عناصر اصلی این دسته می باشند که از گذشته تا به امروز برای معرفی و جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار است و برای هر کسب و کاری الزامی است.

تبلیغات رسانه ای :

این دسته از تبلیغات هزینه ی هنگفتی می خواهد و در دیده شدن شما تاثیر گذار است.

تبلیغات دیجیتالی :

امروز روز با آمدن اینترنت و تکنولوژی پیشرفته، شما با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید خود را معرفی کنید. در این دسته به 2 صورت تبلیغات صورت می گیرد، در حالت اول شما خود می توانید در این شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و خلاقیت خود را نشان دهید و یا به افراد ماهر در این عرصه بسپارید و هزینه ای متقبل شوید.

تبلیغات تلفنی :

در این دسته شما با تلفن می توانید کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید مثل مخاورات که خدمات خود را با استفاده از تلفن به مخاطبان خود ابلاغ می کند.

در این مقاله به تبلیغات و انواع آن پرداختیم. مقوا تمام تلاش خود را می کند تا شما در این عرصه به خصوص در تبلیغات چاپی، تمامی محصولات چاپی (کارت ویزیت، تراکت، بروشور، پوستر و…)را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب و در تیراژ پایین یا بالا ( چاپ افست یا چاپ دیجیتال) از چندین چاپخانه متفاوت تهیه کنید. امیدواریم مطالب خوانده شده برای شما مفید باشد.خوشحال می شویم تا نظرتان را برای ما بنویسید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *