چگونه در انتخاب رنگ کارت ویزیت خود موفق باشیم ؟

هر کسب و کاری برای معرفی خود و انتقال مشخصات کاری به مخاطبان خود احتیاج به کارت ویزیت دارد. شما می توانید با استفاده از طرح و رنگ های مناسب افراد زیادی را جذب خود کنید.در ادامه به شناخت رنگ ها و تاثیر آن  در جذب مخاطب می پردازیم.

رنگ ها به چند دسته تقسیم می شوند ؟

در اصل رنگ ها به 3 دسته اصلی رنگ های گرم، رنگ های سرد و خنثی تقسیم می شوند که هر دسته و هر رنگ موجود در آن از ویژگی خاصی برخوردار است. به طور مثال رنگ های سرد( آبی، بنفش، سبز)بیشتر برای انتقال حس آرامش استفاده می شود و شما می توانید برای مشاغلی که با این حس سرو کار دارد مثل دکتری، دامپزشکی، دندانپزشکی و… از این گروه رنگ ها استفاده کنید. شما تاثیر رنگ ها و حس و حال های ایجاد شده از رنگ های سرد را می توانید به طور جامع در مقاله تاثیر رنگ های سرد بر زندگی و کسب و کار مطالعه کنید.

همچنین شما می توانید تاثیر رنگ های گرم(قرمز، زرد، نارنجی)را به طور کامل در مقاله تاثیر رنگ های گرم بر زندگی و کسب و کار نیز مطالعه کنید. 

آیا جنس کارت ویزیت در انتخاب رنگ تاثیر دارد ؟

بله، در اصل برخی از کارت ویزیت ها دارای بافت هایی هستند که رنگ را کدر و یا برخی دیگر رنگ را شفاف نشان می دهد.شما علاوه بر دقت در انتخاب رنگ، باید در انتخاب جنس کارت ویزیت خود نیز دقت لازم را داشته باشید.به طور مثال کارت ویزیت کتان، از مقوای کتان بافت دار تشکیل شده است و بهتر است از رنگ های روشن بر روی این کارت ها استفاده شود و طرح های با زمینه ی  رنگی و تیره روی آن کیفیت مطلوبی ندارد.

رنگ کارت ویزیت ها چه پیامی را می رساند ؟

کارت ویزیت سفید :

یک انتخاب کاملا محافظه کارانه ای می باشد. در اصل اگر شما می خواهید بین رقیبان خود تک و منحصر به فردی باشید انتخاب مناسبی نیست مگر اینکه طرح و یا لوگوی مناسب و قابل توجه ای را داشته باشید.همچنین استفاده از رنگ ها بر روی کارت ویزیت باید متناسب با کسب و کار شما باشد، زیرا هر چه از رنگ های بیشتری در کارت ویزیت استفاده کنید از جدیت آن کم می شود.

کارت ویزیت طلایی :

این رنگ بسیار لوکس و حس با ارزش و درجه یک بودن را القا می کند.همچنین نشانه تجمل گرایی و پیروزی است.البته برای تمامی کسب و کار ها این رنگ توصیه نمی شود زیرا باعث غرور و خود متکبری زیاد می شود و مانع آن می شود که شما در کسب و کار خود پیشرفت لازم را داشته باشید.

کارت ویزیت مشکی :

نشانه جدیت و قدرتمندی است. این کارت ویزیت نسبت به دیگر کارت ویزیت ها خاص تر می باشد به این صورت که رنگ های سفید، طلایی و نقره ای روی این کارت ها بسیار زیبا است و همچنین رنگ های دیگر نیز بر روی این کارت اثرات و زیبایی مطلوبی نیز دارد. فقط این را در نظر بگیرید که هر چه از رنگ های بیشتری استفاده کنید از جدیت کار کم می شود.

کارت ویزیت نقره ای :

رنگ نقره ای حکایت از محصول و یا کاری مدرن و تکنولوژی بالا  دارد. همچنین استفاده از رنگ های دیگر بر روی رنگ نقره ای، نماد و حس های متفاوتی را انتقال می دهد به طور مثال استفاده از رنگ آبی تیره بر روی کارت ویزیت نقره ای حس محافظت و امانت داری را انتقال می دهد.این را هم مد نظر داشته باشید که هر چه رنگ های روشن بر روی این کارت ها کار شود از جدیت آن می کاهد.

کارت ویزیت آبی :

این کارت پیام آور صداقت، امانت داری و محافظه کاری است.استفاده از این رنگ حس آرامش را انتقال می دهد. همچنین آبی ارتباطات را افزایش می دهد و برای مشاغلی مثل یک مشاوره حرفه ای، روانشناس، مشاور مالی و حسابدار گزینه مناسبی است. هرچه از رنگ آبی تیره استفاده کنید جدیت کار را بیشتر نشان می دهید و هر چه به سمت روشن تر پیش بروید از جدیت آن کم می شود.

کارت ویزیت قرمز :

این رنگ نشان دهنده یک تجارت مشتاق است.رنگ قرمز جلب توجه فراوانی می کند و تمامی حس شما را تحریک می کند. افرادی که از این رنگ را برای کارت ویزیت خود انتخاب می کنند، افرادی با اعتماد بنفس بالایی باید باشند تا بتوانند با جلب توجه لحظه ای ایجاد شده مخاطبان را به صوی خود جذب کنند.البته از جنبه منفی این رنگ تداعی کننده خشم، عصبانیت و انتقام نیز است.

کارت ویزیت بنفش :

این رنگ اشاره به  تخیلات و خلاقیت است.بنفش نشانه پیوند روح و جسم با هم است و امیدی به آینده نیز می دهد.استفاده از این کارت برای مشاغلی که با احساسات، تصورات و تخیلات سرو کار دارد مثل هنرمندان، موسیقیدان ها و شاعران بسیار مناسب است.

کارت ویزیت زرد :

رنگ زرد، نشاط بخش و محرک ذهن است، به عبارتی این رنگ باعث ارتباطات ذهنی می شود و منطق افراد را بسیار درگیر می کند.به همین خاطر افرادی مثل معلمان، فیلسوفان، روزنامه نگاران و… که با منطق سروکار دارند بهتر است کارت ویزیت خود را به این رنگ سفارش دهند.البته این را نیز در نظر داشته باشید که استفاده زیاد از رنگ زرد اضطراب و عصبانیت نیز به همراه دارد.

مقوا تمام تلاش خود را کرده است تا شما بتوانید کارت ویزیت با رنگ مناسب خود را از طریق این مقاله به راحتی انتخاب کنید، تا بتوانید آن حس مد نظر را به مخاطبان خود به راحتی منتقل کنید.همچنین شما با مراجعه به مبحث رنگ ها در مقالات می توانید تمام حس هایی که رنگ ها به ما انتقال می دهند را مطالعه کنید.خوشحال می شویم تا نظرتان را برای ما بنویسید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *