کارت ویزیت کتان

کارت ویزت کتان یکی از متداولترین انواع کارت ویزیت به شمار می آید . طراحی کارت ویزت کتان بوسیله نرم افزارهای گرافیک انجام می شود و در اندازه های متداول چاپ کارت ویزیت انجام می شود. کارت ویزیت کتان را می توان از خانواده کارت ویزت های لوکس به حساب آورد.


نکته ی بسیار مهم برای استفاده از کارت کتان این است که طرح شما ترجیحا می بایست بسیار ساده و با زمینه سفید باشد چرا که تمام زیبایی کارت های کتان به سادگی آن است و به دلیل بافتی که دارد نمی توان رنگ های پرحجم و طراح های شلوغ بکار برد. در واقع با یک لوگوی حرفه ای، چیدمان مناسب متون و استفاده از یک فونت زیبا صاحب کارتی می شوید که با استفاده از آن پله ای از برندینگ خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اید. این کارت در دو اندازه ی 8.5 در 4.8 سانتی متر و 8.5 در 5.5 سانتی متر چاپ می گردد.

انواع کارت کتان:

1.کارت کتان آلمانی

 کارت ویزیت کتان آلمان دارای بافتی راه راه یا شطرنجی (بسته به نوع کاغذ) می باشد که سبب زیبایی این جنس شده و بخاطر این ویژگی نمی توان بر روی آن روکش لحاظ کرد و قطعا اینکار از کیفیت و زیبایی آن نخواهد کاست.

2.کارت کتان پلاستیک

این جنس دارای حالتی تقریبا پلاستیکی (البته پلاستیک نیست و کاملا کاغذی است) و تار و پود بهم پیوسته می باشد که سبب می گردد رنگ های تمپلات بسیار با کیفیت و با شارپنس و شفافیت بالا بر روی کاغذ چاپ شوند؛ کتان پلاستیک یک کارت کاملا مدرن  می باشد که اکثر شرکت ها و برندهایی که دنبال یک کارت جوان پسند و اسپورت هستند از این کارت استفاده می نمایند.

3.کارت کتان امباس

برای طراحی این کارت ویزیت لوگو و سایر نوشته های مهم خود را ۳ میلیمتر از اطراف فاصله دهید.جنس کارت ویزیت کتان امباس مقوا امباس شده است و روی آن روکش قرار نمی گیرد

4. کارت کتان طلاکوب

چاپ کارت ویزیت کتان به 2 صورت است:

1.عمومی

2.اختصاصی

چاپ عمومی کارت ویزیت به این صورت انجام می شود که چند فرم مختلف از کارت ویزیت های کتان در کنار هم قرار گرفته و چاپ می شوند . کیفیت رنگ نهایی در چاپ افست عمومی خوب است و مشتریان بسیاری از این فرم استفاده می کنند .

چاپ اختصاصی کارت ویزیت کتان هم به این شکل می باشد که اگر شما بخواهید از رنگ های اختصاصی در چاپ کارت خود استفاده کنید باید از فرم های اختصاصی برای این عمر استفاده کنید . از دیگر دلایلی که از چاپ اختصاصی برای چاپ کارت ویزیت استفاده می شود می توان به مهم بودن کیفیت کار و حساس بودن روی یک رنگ خاص باشد.البته چاپ کارت ویزیت اختصاصی قیمت بسیار بالاتری نسبت به چاپ عمومی دارد که به مشتریان پیشنهاد نمی شود از این چاپ به غیر از مواقع ضروری استفاده نمی شود.

در بعضی موارد که نیاز فوری به کارت ویزیت هم می باشد باید از چاپ دیجیتال برای چاپ کارت ویزیت خود استفاده کنید که این مورد در کارت ویزیت های کتان با تیراژ کم (زیر ۱۰۰۰ تا) هم کار برد دارد. در چاپ دیجیتال کارت ویزیت می توانید کمتر از ۲ ساعت کارت ویزیت خود را چاپ کنید .

طراحی کارت ویزیت کتان:

طراحی کارت ویزیت کتان نسبت به دیگر کارت ویزیت ها دارای سختی خاصی است . به این صورت که طراح باید از ذوق و ایده ای خاص برای طراحی آنها استفاده کند . به این علت که رنگ به صورت کلی روی آن نمی نشیند باید از رنگ های کم و از فونت و نوشته هایی که از رنگ کمی درون ساختار آنها استفاده می شود بهره برد. مثلا می توان برای طراحی یک کارت ویزیت تجاری از نوشته هایی مانند لوگو و نوشته های خود شرکت استفاده کرد.

مقوا را دنبال کنید تا کارت ویزیت مد نظر خود را در زمان کوتاه تهیه کنید. همچنین با دنبال کردن ما می توانید با انواع لمینت ها آشنا شوید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *